Čedsc_0072rstvé ryby patří mezi moje nejoblíbenější (zdravé) jídlo. Asi stejně jako většina, mám nejradši a nejčastěji lososa. Jednak díky jeho dostupnosti a díky jeho chuti. A než abych si dala mraženou rybu, raději si ji dopřeji třeba jen jednou týdně. Když se mi naskytla možnost ochutnat ryby, které nabízí Fishee’s, neváhala jsem ani minutu. A nelituji ani teď. Poprvé v životě mi totiž chutnala rybí polévka a to tak, že jsem si vyprosila i recept, o který se s váma podělím. Ale pěkně od začátku.

Majitelka Fishee’s miluje zdravý životní styl a dobré jídlo, stejně jako její kolegyně, a proto na prodejně v Galerii Fénix (na Vysočanské) najdete každý týden čertsvé ryby dovezené až z Islandu a kromě klasických filet tu anjdete také ryby “připravené  do trouby”, tedy naložené v řepkovém oleji s kořením různých chutí a barev, pravou islandskou sůl, mořské plody na sushi nebo i vlastní výběrové víno. Kromě toho se ale také na prodejně můžete občerstvit, každý den je pro vás připravena jiná polévka a hlavní jídlo – jak jinak než z čerstvých ryb.

dsc_0045

dsc_0049

dsc_0058

Já jsem měla možnost ochutnat tresku s červenou čočkou a že to nebyla ledajaká treska. Nevím, jak vy, ale já mám tresku v hlavě zarytou jako takovou tu rybu co je nic moc a taky nic moc nestojí, ale je bez chuti, tak když se dobře ochutí… Tohle byla ale úplně jiná treska. Filet byl vysoký, šťavnatý a řekla bych plný chuti, ale zase ne tak výrazně, aby mi to zkazilo dojem. Zkrátka byla výborná. Ale to nejlepší přišlo teprve potom – slibovaná rybí polévka z tresky. A pokud se na Vánoce bez rybí polévku neobejdete, zksute tento rok tuhle a já vám slibuji, že nebudete litovat.

dsc_0032

Domu jsem si kromě čerstvého Okouníka a Vlkouše (fakt se ty ryby takhle jmenujou! :D) odnesla také divokého lososa zauzeného za studena..oh, bože!.. a mušle svatého Jakuba. Brzy vám přidám recepty i s těmito rybami a mořskými plody. Teda kromě toho uzeného lososa. Toho jsem snědla. Jen tak, bez ničeho. Za dva dny.. 

RECEPT: Rybí polévka z tresky podle Fishee’s

Ingredience (na 5-6 porcí):

 • 500g tresky
 • 2 cibule
 • 2 mrkve
 • 2 brambory
 • 4 sušená rajčata
 • řepkový olej
 • 1/2 lžičky sušeného česneku
 • sůl, pepř, cukr (nemusí být)
 • 150ml smetany na vaření (12%)
 • 10 zelených stonků petržele a 2 zelené celerové stonky

Postup:

 • rybu nakrájíme na kostičky, osolíme a přidáme řepkový olej, promícháme a dáme uležet do ledničky. Cibuli nakrájíme najemnou a na mírném ohni osmažíme do zlatova (můžeme s troškou cukru), přidáme nastrohanou mrkev a přibližně 5 minut dusíme. Můžeme dochutit solí.
 • Do vroucí vody (2,5l) dáme petrželku a celer, brambory na krájené na kostičky, rajčata a směs cibule s mrkví. Dochutíme solí a přidáme tresku. Oheň ztlumíme  a vaříme dokud ryba není hotová, na závěr přidáme smetanu a ještě 5 minut povaříme. Dochutíme solí a mletým pepřem, vypneme oheň a necháme dojít pod poklicí. Všimněte si, jak kvalitní treska drží krásně pohromadě i v polévce!

dsc_0007

Dobrou chuť!